ZBK podujatie Deň bez hotovosti - logo

09.11.2023

/

Hotel Crowne Plaza v Bratislave

/

Hodžovo námestie 2, Bratislava

Posúvame Slovensko bližšie k bezhotovostnému plateniu a ochrane vašich peňazí

Ako sa zapojiť do súťaže

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Jedinečná akcia, ktorá robí zo Slovenska modernú bezhotovostnú ekonomiku je tu opäť!

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií.

Deň bez hotovosti 2022 logá partnerov

Súťaž o atraktívne ceny 1x smartfón a 13x smart hodinky

Deň bez hotovosti 2022 sa skončil, ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zúčastnili osobne, tým, ktorí sa zapojili do súťaže aj tým, ktorí prispeli do diskusie otázkami.

Výhercovia súťaže v rámci Dňa bez hotovosti sú známi. Zapojiť sa mohol každý, kto týždeň pred podujatím zaplatil bezhotovostne kdekoľvek na Slovensku a zaregistroval svoju platbu na www.denbezhotovosti.sk. Platby následne (po vyžrebovaní) museli potvrdiť banky, ktoré karty vydali.

 1. cenu smartphone od Samsungu získava Andrea z Nitry (karta Tatra banky).

13 hodiniek získavajú nasledujúci výhercovia:
Milan z Bratislavy (karta Slovenskej sporiteľne) - foto nezverejnené
Martin z Košíc (karta Prima banky Slovensko) - foto nezverejnené
Jaroslav z Rajca (karta Slovenskej sporiteľne)
Matúš z Bratislavy (karta Tatra banky) - foto nezverejnené
Ján zo Skalice (karta Všeobecnej úverovej banky) - foto nezverejnené
Rastislav zo Šoporne (karta Slovenskej sporiteľne)
Jarmila z Bratislavy (karta SKPAY)
Andrea z Michaloviec (karta Všeobecnej úverovej banky) - foto nezverejnené
Vavrinec z Matúškova (karta Slovenskej sporiteľne)
Katarína z Bratislavy (karta Všeobecnej úverovej banky) - foto nezverejnené
Peter zo Zvolena (karta Slovenskej sporiteľne)
Alexandra z Bystričky (karta Slovenskej sporiteľne)
Lenka z Nového Mesta nad Váhom (karta Slovenskej sporiteľne) - foto nezverejnené

Výhercom blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili. Ak ste nevyhrali, Deň bez hotovosti je tu o rok opäť, a opäť sa bude hrať o hodnotné ceny.


V roku 2022 sme súťažili o nasledujúce ceny od Samsungu

1.cena

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB black

Samsung Galaxy S22 Ultra
256 GB black

13-krát cena

Samsung Galaxy Watch 4 - 44mm black

Samsung Galaxy Watch 4
44mm black

Súťaž prebieha od 14. novembra do 23. novembra 2022. Zapojiť sa môže každý, kto zaplatí bezhotovostne a svoju platbu zaregistruje na linku, ktorá bude uverejnená na tejto stránke krátko pred začiatkom súťaže.

Informácie o podujatí

ZBK - podujatia

Deň bez hotovosti je unikátny projekt, ktorý na Slovensku organizuje nezisková organizácia Združenie pre bankové karty, ktorá spája banky, nebankové subjekty a partnerov projektu.

Ich dlhoročné pôsobenie na finančnom trhu im zaistili dostatočné skúsenosti a zároveň kredibilitu na to, aby vedeli, ako sa môže naša krajina rozvíjať a približovať sa pri bezhotovostnom styku rozvinutým západných krajinám.

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií. Všade vo svete je bežne rozšírená šedá ekonomika –  nelegálny pohyb peňazí, ktoré štát nemá registrované vo svojich záznamoch. Do šedej ekonomiky patrí aj platenie bankovkami. Na Slovensku je ich podiel stále vysoký. A práve bezhotovostný platobný styk je jedným z nástrojov, ktorým sa nezdanená ekonomika dá eliminovať.

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Organizátor

Organizátorom akcie DEŇ BEZ HOVOTOSTI je nezisková organizácia Združenie pre bankovékarty (ďalej ZBK). Organizácia má za sebou dlhú históriu, založená bola 19. januára 1994, naslovenskom trhu tak aktívne pôsobí 24 rokov.

Je to dobrovoľná, nezisková a zároveň jediná platforma na Slovensku, ktorá združuje banky a nebankové subjekty so spoločným cieľom –rozvoj bezhotovostných platieb na Slovensku a edukácia ľudí, ako narábať s platobnými kartami.

ZBK štatistiky a dáta o bankových kartách a platbách

Partneri konferencie

Pracujeme len s tými najlepšími hráčmi na trhu bezhotovostných transakcií. Preto sme radi, že myšlienka rozbehnúť na Slovensku unikátny projekt na potláčanie šedej ekonomiky a podporu bezhotovostných platieb nadchla viaceré spoločnosti, ktoré už u nás a vo svete dlhodobo pracujú na rozšírení možností bezhotovostného platobného styku.

A zároveň sme obzvlášť hrdí aj na to, že sa nás v projekte podporili aj Ministerstvo financií SR a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Deň bez hotovosti 2022 logá partnerov