ZBK podujatie Deň bez hotovosti - logo

09.11.2023

/

Hotel Crowne Plaza v Bratislave

/

Hodžovo námestie 2, Bratislava

Posúvame Slovensko bližšie k bezhotovostnému plateniu a ochrane vašich peňazí

Ako sa zapojiť do súťaže

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Jedinečná akcia, ktorá robí zo Slovenska modernú bezhotovostnú ekonomiku je tu opäť!

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií.

Súťaž o 22 atraktívnych cien: exkluzívny smartfón od Samsungu aj smart hodinky

Výhercovia súťaže ZBK Deň bez hotovosti 2023

Výhercovia súťaže 2023

V roku 2023 sme súťažili o nasledujúce ceny od Samsungu

1.cena

1x S23 Ultra - Galaxy S23 Ultra 5G 256 GB black

Ďalšie ceny

5x Galaxy Watch 5 Pro

Ďalšie ceny

8x Galaxy Watch 5

Ďalšie ceny

8x Galaxy Buds 244mm black

Súťaž prebiehala od 30. októbra do 8. novembra 2023. Zapojiť sa mohol každý, kto zaplatil bezhotovostne a svoju platbu zaregistroval na linku, ktorý bol uverejnený na tejto stránke krátko pred začiatkom súťaže.

Informácie o podujatí

ZBK - podujatia

Deň bez hotovosti je unikátny projekt, ktorý na Slovensku organizuje nezisková organizácia Združenie pre bankové karty, ktorá spája banky, nebankové subjekty a partnerov projektu.

Ich dlhoročné pôsobenie na finančnom trhu im zaistili dostatočné skúsenosti a zároveň kredibilitu na to, aby vedeli, ako sa môže naša krajina rozvíjať a približovať sa pri bezhotovostnom styku rozvinutým západných krajinám.

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií. Všade vo svete je bežne rozšírená šedá ekonomika –  nelegálny pohyb peňazí, ktoré štát nemá registrované vo svojich záznamoch. Do šedej ekonomiky patrí aj platenie bankovkami. Na Slovensku je ich podiel stále vysoký. A práve bezhotovostný platobný styk je jedným z nástrojov, ktorým sa nezdanená ekonomika dá eliminovať.

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Organizátor

Organizátorom akcie DEŇ BEZ HOVOTOSTI je nezisková organizácia Združenie pre bankovékarty (ďalej ZBK). Organizácia má za sebou dlhú históriu, založená bola 19. januára 1994, naslovenskom trhu tak aktívne pôsobí 24 rokov.

Je to dobrovoľná, nezisková a zároveň jediná platforma na Slovensku, ktorá združuje banky a nebankové subjekty so spoločným cieľom –rozvoj bezhotovostných platieb na Slovensku a edukácia ľudí, ako narábať s platobnými kartami.

ZBK štatistiky a dáta o bankových kartách a platbách

Partneri konferencie

Pracujeme len s tými najlepšími hráčmi na trhu bezhotovostných transakcií. Preto sme radi, že myšlienka rozbehnúť na Slovensku unikátny projekt na potláčanie šedej ekonomiky a podporu bezhotovostných platieb nadchla viaceré spoločnosti, ktoré už u nás a vo svete dlhodobo pracujú na rozšírení možností bezhotovostného platobného styku.

A zároveň sme obzvlášť hrdí aj na to, že sa nás v projekte podporilo aj Ministerstvo financií SR..