ZBK podujatie Deň bez hotovosti - logo

24.11.2022

/

Hotel Crowne Plaza v Bratislave

/

Hodžovo námestie 2, Bratislava

Posúvame Slovensko bližšie k bezhotovostnému plateniu a ochrane vašich peňazí

Ako sa zapojiť do súťaže

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Jedinečná akcia, ktorá robí zo Slovenska modernú bezhotovostnú ekonomiku je tu opäť!

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií.

Deň bez hotovosti 2022 logá partnerov

Súťaž o atraktívne ceny 1x smartfón a 13x smart hodinky

Deň bez hotovosti 2022

Deň bez hotovosti 2022 sa skončil, ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zúčastnili osobne, tým, ktorí sa zapojili do súťaže aj tým, ktorí prispeli do diskusie otázkami.

Na záver konferencie sme vyžrebovali výhercov smarftónu od Samsunug a 13-krát smart hodiniek od Samsungu. Mená výhercov sme poslali bankám, v ktorých prebehli zaregistrované transakcie a ak banka overí, že všetky zaregistrované údaje sú v poriadku a transakcia naozaj prebehla, kontaktujeme výhercov telefonicky.

Pre zaujímavosť, v tomto roku bolo v súťaži zaregistrovaných vyše 24 tisíc transakcií! Najviac od VÚB, na druhom mieste bola Slovenská sporiteľňa a na treťom Tatra banka. Podrobnejšie sumárne informácie z konferencie, video a fotografie budeme uverejňovať priebežne, sledujte nás na sociálnych sieťach (FB, IG a LI) a na našom webe www.zbk.sk.

Výhercov súťaže Deň bez hotovosti sme kontaktovali. Mená výhercov zverejníme po potvrdení súhlasu s prijatím výhry. Výhercovia svoje transakcie uskutočnili kartami týchto vydavateľov: Tatra banka, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Prima banka a SKPAY.

V roku 2022 súťažíme o tieto ceny

1.cena

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB black

Samsung Galaxy S22 Ultra
256 GB black

13-krát cena

Samsung Galaxy Watch 4 - 44mm black

Samsung Galaxy Watch 4
44mm black

Súťaž prebieha od 14. novembra do 23. novembra 2022. Zapojiť sa môže každý, kto zaplatí bezhotovostne a svoju platbu zaregistruje na linku, ktorá bude uverejnená na tejto stránke krátko pred začiatkom súťaže.

Informácie o podujatí

ZBK - podujatia

Deň bez hotovosti je unikátny projekt, ktorý na Slovensku organizuje nezisková organizácia Združenie pre bankové karty, ktorá spája banky, nebankové subjekty a partnerov projektu.

Ich dlhoročné pôsobenie na finančnom trhu im zaistili dostatočné skúsenosti a zároveň kredibilitu na to, aby vedeli, ako sa môže naša krajina rozvíjať a približovať sa pri bezhotovostnom styku rozvinutým západných krajinám.

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií. Všade vo svete je bežne rozšírená šedá ekonomika –  nelegálny pohyb peňazí, ktoré štát nemá registrované vo svojich záznamoch. Do šedej ekonomiky patrí aj platenie bankovkami. Na Slovensku je ich podiel stále vysoký. A práve bezhotovostný platobný styk je jedným z nástrojov, ktorým sa nezdanená ekonomika dá eliminovať.

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Organizátor

Organizátorom akcie DEŇ BEZ HOVOTOSTI je nezisková organizácia Združenie pre bankovékarty (ďalej ZBK). Organizácia má za sebou dlhú históriu, založená bola 19. januára 1994, naslovenskom trhu tak aktívne pôsobí 24 rokov.

Je to dobrovoľná, nezisková a zároveň jediná platforma na Slovensku, ktorá združuje banky a nebankové subjekty so spoločným cieľom –rozvoj bezhotovostných platieb na Slovensku a edukácia ľudí, ako narábať s platobnými kartami.

ZBK štatistiky a dáta o bankových kartách a platbách

Partneri konferencie

Pracujeme len s tými najlepšími hráčmi na trhu bezhotovostných transakcií. Preto sme radi, že myšlienka rozbehnúť na Slovensku unikátny projekt na potláčanie šedej ekonomiky a podporu bezhotovostných platieb nadchla viaceré spoločnosti, ktoré už u nás a vo svete dlhodobo pracujú na rozšírení možností bezhotovostného platobného styku.

A zároveň sme obzvlášť hrdí aj na to, že sa nás v projekte podporili aj Ministerstvo financií SR a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Deň bez hotovosti 2022 logá partnerov