ZBK podujatie Deň bez hotovosti - logo

24.11.2022

/

Hotel Crowne Plaza v Bratislave

/

Hodžovo námestie 2, Bratislava

Posúvame Slovensko bližšie k bezhotovostnému plateniu a ochrane vašich peňazí

Poduajtie

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Jedinečná akcia, ktorá robí zo Slovenska modernú bezhotovostnú ekonomiku je tu opäť!

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií.

Súťaž o atraktívne ceny už čoskoro zverejníme

Deň bez hotovosti - ceny v súťaži

Zapojiť sa môžete aj vy!

Myslíme aj na tých, ktorí chcú s nami postupne budovať bezhotovostné Slovensko a chceme vás za to odmeniť.

súťažný Formulár čoskoro

V roku 2021 sme súťažili o tieto ceny

1.cena

Deň bez hotovosti - ceny v súťaži

Tablet Galaxy Tab S7 FE

2.cena

Deň bez hotovosti - ceny v súťaži

Mobil Galaxy S20 FE

3.cena

Deň bez hotovosti - ceny v súťaži

Galaxy Watch Classic 4

+ platobný prsteň od Mastercard+ bezdrôtovú nabíjačku od VISA + balík reklamných predmetov VISA a ZBK

Pravidlá sútaže

Vyhrajte zaujímavé a atraktívne ceny. Zapojte sa do súťaže Deň bez hotovosti. Pravidlá súťaže zverejníme čoskoro.

Štatút súťaže čoskoro

Informácie o podujatí

ZBK - podujatia

Deň bez hotovosti je unikátny projekt, ktorý na Slovensku organizuje nezisková organizácia Združenie pre bankové karty, ktorá spája 23 bankových a nebankových subjektov a partneri projektu.

Ich dlhoročné pôsobenie na finančnom trhu im zaistili dostatočné skúsenosti a zároveň kredibilitu na to, aby vedeli, ako sa môže naša krajina rozvíjať a približovať sa pri bezhotovostnom styku rozvinutým západných krajinám.

Pri projekte DEŇ BEZ HOTOVOSTI máme jasnú víziu: Chceme Slovensko posunúť bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií. Všade vo svete je bežne rozšírená šedá ekonomika –  nelegálny pohyb peňazí, ktoré štát nemá registrované vo svojich záznamoch. Do šedej ekonomiky patrí aj platenie bankovkami. Na Slovensku je ich podiel stále vysoký. A práve bezhotovostný platobný styk je jedným z nástrojov, ktorým sa nezdanená ekonomika dá eliminovať.

Bezkontaktná platba bankovou kartou

Organizátor

Organizátorom akcie DEŇ BEZ HOVOTOSTI je nezisková organizácia Združenie pre bankovékarty (ďalej ZBK). Organizácia má za sebou dlhú históriu, založená bola 19. januára 1994, naslovenskom trhu tak aktívne pôsobí 24 rokov.

Je to dobrovoľná, nezisková a zároveň jedináplatforma na Slovensku, ktorá združuje banky a nebankové subjekty so spoločným cieľom –rozvoj bezhotovostných platieb na Slovensku a edukácia ľudí, ako narábať s platobnýmikartami.ZBK má aktuálne 23 členov – 11 bánk a 12 nebankových subjektov.

ZBK štatistiky a dáta o bankových kartách a platbách

Partneri konferencie

Pracujeme len s tými najlepšími hráčmi na trhu bezhotovostných transakcií. Preto sme radi, že myšlienka rozbehnúť na Slovensku unikátny projekt na potláčanie šedej ekonomiky a podporu bezhotovostných platieb nadchla viaceré spoločnosti, ktoré už u nás a vo svete dlhodobo pracujú na rozšírení možností bezhotovostného platobného styku.

A zároveň sme obzvlášť hrdí aj na to, že sa nás v projekte podporili aj Ministerstvo Financií SR a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Mastercard

Ministerstvo financií SR

Samsung Electronic

Visa