Bezhotovostné platby

12.4.2021

Pavel Vavřínek je novým obchodným riaditeľom Mastercard pre Slovensko a Českú republiku

Pavel Vavřínek je novým obchodným riaditeľom Mastercard pre Slovensko a Českú republiku

BRATISLAVA, 12. apríla 2021 – Pavel Vavřínek je od 1. marca 2021 novým obchodným riaditeľom spoločnosti Mastercard®. Bývalý Head of Key Accounts vo francúzskej spoločnosti Sodexo bude v rámci novovzniknutej pozície zodpovedný za trh s platobnými kartami Mastercard na Slovensku a v Českej republike.

Pavel Vavřínek

Nový obchodný riaditeľ Pavel Vavřínek sa pohybuje v oblasti predaja už od roku 2002 a za svoju takmer dvadsaťročnú kariéru nadobudol veľa skúseností nielen z prostredia personálneho riadenia na českom a slovenskom trhu, ale aj na svetovom. Na trh s platobnými kartami prichádza tiež s dlhoročnou praxou v oblasti IT a technologických spoločností.

„Vždy som bol veľkým fanúšikom všetkých inovácií, som preto rád, že vďaka pôsobeniu v  Mastercard môžem byť priamo pri zrode a implementácii tých najnovších technologických riešení v oblasti platieb. Našiel som tu skvelý tím a teší ma, že máme možnosť spoločne pracovať na veľmi zaujímavých projektoch a vytvárať tak silnú podporu všetkým našim klientom na Slovensku aj v Českej republike,” uviedol Pavel Vavřínek.

Počas svojej doterajšej životnej dráhy zavádzal personálne a mzdové systémy, implementoval veľké cloudové personálne platformy v Česku alebo transformoval zamestnanecké benefity do moderného digitálneho prostredia. Do spoločnosti Mastercard prestúpil z francúzskej spoločnosti Sodexo, v ktorej mal Pavel Vavřínek ako Head of Key Accounts na starosti kľúčových zákazníkov, digitalizáciu zamestnaneckých benefitov a permanentku ActivePass. Podieľal sa na viac ako 400 projektoch a medzi jeho najväčšie doterajšie úspechy patrí zavedenie benefitových platforiem pre 36-tisíc zamestnancov v mladoboleslavskej automobilke ŠKODA Auto a pre 15-tisíc zamestnancov dodávateľa energií –  skupiny ČEZ. Pred tým pôsobil ako HCM Senior Sales Specialist v nemeckej softwarovej firme SAP či Sales Manager v tuzemskej spoločnosti PC HELP.

Okrem iného je Pavel Vavřínek nadšeným športovcom. Vo svojom voľnom čase rád behá, jazdí na bicykli či na  in-line korčuliach a venuje sa tenisu. Jeho ďalšie záujmy sú čítanie kníh, a ak to situácia dovolí, tak aj cestovanie. Medzi jeho najväčšie cestovateľské zážitky patrí pozorovanie polárnej žiary.

O spoločnosti Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com

Mastercard je technologická spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou v oblasti sprostredkovania platieb. Zaisťovaním bezpečných, jednoduchých, chytrých a ľahko dostupných platobných transakcií Mastercard podporuje a prepája inkluzívnu digitálnu ekonomiku prospešnú všetkým, kdekoľvek na svete. Inovácie a riešenia využívajúce zabezpečené dáta a siete, partnerstvá a energie spoločnosti Mastercard pomáhajú jednotlivcom, finančným inštitúciám, vládam i firmám napĺňať bez zvyšku ich potenciál. Firemná kultúra spoločnosti a všetko, čo Mastercard robí vo vnútri a navonok, sa riadi firemným kvocientom slušnosti. So spoločnosťou Mastercard je možné sa spojiť vo viac ako 210 krajinách a oblastiach. Mastercard vytvára udržateľný svet, v ktorom sa všetkým ponúkajú možnosti na nezaplatenie.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:

Zlatica Baltazarovičová, mobil: +421 948 899 779, e-mail: zlatica.baltazarovicova@bisonrose.sk

O spoločnosti Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com