Tlačové správy

5.2.2018

Biznis s platobnými kartami sa mení. Združenie pre bankové karty bude s Vami pri tom

Biznis s platobnými kartami sa mení. Združenie pre bankové karty bude s Vami pri tom

TLAČOVÁ SPRÁVA

Aj v tomto roku sa budú organizovať zaujímavé a inšpiratívne konferencie, ktorých cieľom je vzdelávať širokú i odbornú verejnosť, partnermi konferencií budú významní hráči na trhu i štát.

Bratislava, 05. február 2018– Spustenie Android Pay na Slovensku, štart európskej smernice PSD2 o platobných službách, ktorá so sebou prináša radu zmien ako napríklad zákaz účtovať poplatky za platbu kartou. Ale aj budovanie inteligentných miest (smart cities), či nové trendy v platbách. Toto sú témy, ktoré budú rezonovať v platobnom biznise v roku 2018. A Združenie pre bankové karty bude pri tom.

DEŇ BEZ HOTOVOSTI č. 2

Platforma Združenie pre bankové karty, ktorá u nás ako jediná združuje bankové a nebankové subjekty, pripravuje celý rad konferencií a vzdelávacích akcií, ktoré budú odbornej i širokej verejnosti ukazovať zmeny, ich dopad na prax, či poodhaľovať nové trendy. „Trh sa neustále vyvíja, pribúdajú noví hráči, menia sa pravidlá. Ak chceme, aby sa zo Slovenska stala bezhotovostná krajina, musíme verejnosti vysvetľovať, prečo sú platby kartami výhodnejšie ako hotovosť,“ vyhlásil predseda Združenia pre bankové karty Rastislav Vallo. Len na upresnenie – zo všetkých platieb, ktoré sa dnes na Slovensku zrealizujú, je 40-percent bezhotovostných, hotovostných je 60-percent.

Samozrejme, aj v tomto roku sa bude konať unikátna akcia Deň bez hotovosti, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Jej cieľom je posunúť Slovensko bližšie k svetovým trendom bezhotovostných, mobilných či online transakcií. V novembri sa uskutoční jej druhý ročník, vystúpia tu uznávaní odborníci a partnermi budú aj tento rok zvučné mená spomedzi štátnej sféry i súkromných firiem.

Cieľ: malé mestá a obce

Čísla o vývoji bezhotovostných transakcií hovoria jasne – Slovensko sa má ešte stále kam posúvať. No hoci sa vo väčších mestách ľudia využívaniu nových technológií nebránia, inak je tomu v malých mestách a obciach. „Práve tu je priestor na to, aby sme verejnosti ukázali, že platby kartami sú rýchlejšie, bezpečnejšie a jednoduchšie. S využívaním platobných kariet úzko súvisí aj budovanie inteligentných miest, ktorých rozvoj plánuje podporovať aj Európska investičná banka,“ vraví Rastislav Vallo s tým, že aj z tohoto dôvodu bude jednou z kľúčových akcií tohoto roka konferencia o smart cities.

Top spíkri na jednom mieste

O európskej smernici PSD2 sa dlho hovorilo, 13. januára vstúpila do platnosti. Akým spôsobom zmení pravidlá platobného biznisu? V čom sú jej plusy a mínusy? – dozviete sa na konferencii Združenia pre bankové karty k tejto téme. O trendoch sa zas bude hovoriť na akciách Platby budúcnosti a Mobilné riešenia a ich bezpečnosť, keďže na trhu chcú preraziť nové a nové inteligentné zariadenia, ako aj fintechy so svojimi produktami a službami.

Ujsť si rozhodnete nenechajte ani tohtoročné Základy kartového biznisu I a II, ktoré už poznáte z predchádzajúcich rokov. Prečo? O platobných kartách má ešte stále málo ľudí dostatok informácií, Združenie pre bankové karty vám na jednom mieste ponúkne najnovšie informácie o vývoji, využití alebo formách platenia.

Na všetkých konferenciách Združenia pre bankové karty vystúpia poprední slovenskí i zahraniční manažéri a odborníci. Tí vám počas jedného dňa, v ktorom sa daná akcia bude konať, dajú odpovede na otázky, ktoré vás budú zaujímať. Konferencie pre vás pripravuje Združenie pre bankové karty, mediálnym partnerom sú Hospodárske noviny.

Plán najvýznamnejších akcií Združenia pre bankové karty v tomto roku:

Konferencie ZBK v roku 2018

Termín akcie

Základy kartového biznisu I

22. február

PSD2 v praxi

22. marec

Smart Cities + Platby v budúcnosti

24. máj

Základy kartového biznisu II

(Issuing a Acquiring)

7. jún

Mobilné riešenia a ich bezpečnosť

20. september

Deň bez hotovosti

8. november

O Združení pre bankové karty

Združenie pre bankové karty (ZBK) pôsobí na slovenskom trhu od roku 1994. Ide o dobrovoľnú, neziskovú a jedinú platformu na Slovensku, ktorá združuje banky a nebankové subjekty, ktorých spoločným cieľom je rozvoj platobných kariet na Slovensku.V súčasnosti má ZBK 20 riadnych členov, z toho je 11 bánk a 9 nebankových subjektov. Akékoľvek ďalšie informácie či plánované podujatia nájdete na webe: www.zbk.sk.

Pre viac informácií kontaktujte:

Zuzana Galgóciová

E-mail: zbk@zbk.sk

Mobil:+421 918 189 520