MARTINUS SA STAL UŽ ŠTVRTÝKRÁT ABSOLÚTNYM VÍŤAZOM OCENENIA MASTERCARD OBCHODNÍK ROKA

TLAČOVÁ SPRÁVA
Bratislava
25.04.2017

§  Absolútnym víťazom a držiteľom titulu Mastercard Obchodník roka 2016 sa stal, rovnako ako v predošlých troch rokoch, Martinus. Bol ocenený aj v rámci odborovej kategórie ako Mastercard Obchodník s knihami 2016.

§  Medzi ďalších víťazov odborových kategórií patrí Lidl Slovenská republika, dm drogerie markt, DEICHMANN, SPORTISIMO, NAY, Merkury Market, IKEA a alza.sk.

§  Víťaza v kategórii Mastercard Cena verejnosti 2016 vybrali zákazníci hlasovaním na internete a prostredníctvom SMS. Najviac hlasov získal rovnako ako vlani Lidl Slovenská republika.

 

„Najobľúbenejších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu vyberali slovenskí zákazníci a výsledky preto odrážajú ich vlastnú skúsenosť s kvalitou ponuky a služieb. Absolútne víťazstvo obhájilo už štvrtýkrát kníhkupectvo Martinus, ktoré sa dlhodobo teší vysokej dôvere a lojalite zákazníkov,“ povedal Josef Machala, Mastercard Rewards Program Leader. Na druhom mieste sa v kategórii Absolútny víťaz presadila dm drogerie markt a na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Lidl Slovenská republika.

 

Celkový víťaz aj víťazi v jednotlivých sortimentných kategóriách boli určení na základe výsledkov rozsiahleho reprezentatívneho výskumu spoločnosti GfK Czech na vzorke 1 500 respondentov z celej Slovenskej republiky. Hodnotenými parametrami bolo spontánne menovanie predajne („top of mind“), počet nakupujúcich a miera ich vernosti predajni, dôvera zákazníkov a spokojnosť s vybranými parametrami (sortiment, kvalita, personál, služby, usporiadanie).

 

Odborové kategórie

1. Cenu v kategóriiMastercard Obchodník s potravinami 2016 vyhral vďaka vysokej dôvere a lojalite zákazníkov Lidl Slovenská republika, na druhom mieste sa umiestnil Kaufland a na treťom mieste je Tesco.

 

2. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2016 sa stala spoločnosť dm drogerie markt, druhé miesto získala 101 DROGERIE a tretie TETA Drogerie. Zákazníci pozitívne hodnotili najmä splnenie svojich očakávaní pri nákupe.

 

3. Ocenenie v kategóriiMastercard Obchodník s odevmi a obuvou 2016 vyhrala spoločnosť DEICHMANN, na druhom mieste sa umiestnila ZARA a na treťom F&F. DEICHMANN boduje hlavne vysokou lojalitou zákazníkov.

 

4. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2016 sa stalo SPORTISIMO. Na druhom mieste sa umiestnil SportsDirect a na treťom Decathlon.

 

5. Víťazom kategórie Mastercard Obchodník s elektronikou 2016  sa opäť stal NAY, na druhom mieste skončil DATACOMPa na treťom mieste OKAY. NAY je medzi zákazníkmi veľmi známy a tí sú k nemu lojálni.

 

6. CenuMastercard Obchodník s knihami 2016 získal Martinus, na druhom mieste Panta Rhei a treťom bux.sk/Media klub.

 

7. Víťazom v kategórii Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2016 sa stal prvýkrát Merkury Market, na druhom mieste sa umiestnil HORNBACH a na treťom OBI. Silnou stránkou reťazca je lojalita jeho zákazníkov.

 

8. Cenu Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2016 získala opäť IKEA. Na druhom mieste je JYSK a tretí sa umiestnil Merkury Market. Lojálni zákazníci hodnotili veľmi pozitívne odlišnosť reťazca od konkurencie.

 

9. CenuMastercard Internetový obchodník 2016 získal už štvrtýkrát portál alza.sk, na druhom mieste sa umiestnil MALL.sk a na treťom hej.sk. Zákazníci portálu alza.sk sú voči obchodu lojálni.

 

Cena verejnosti

V kategóriiMastercard Cena verejnosti 2016 zvíťazila spoločnosť Lidl Slovenská republika, rovnako ako v predchádzajúcich troch rokoch.Prvé miesto jej zabezpečilo 52 561 hlasov, na druhom mieste je dm drogerie markt s 32 825 hlasmi a Martinus s 27 119 hlasmi na treťom mieste. Zákazníci hlasovali prostredníctvom internetových stránok www.obchodnik-roka.sk a SMS správ od 16. januára do 31. marca 2017. Do hlasovania sa zapojilo celkovo 79 919 ľudí, 74 840 hlasovalo prostredníctvom internetových stránok a 5 079 poslalo súťažnú SMS. Celkovo hlasujúci udelili v ankete 595 049 platných hlasov.

 

Slávnostné vyhlásenie výsledkov

Slávnostné vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo25. apríla 2017 v rámci konferencie Retail Summit v Bratislave.

 

 

Prehľad víťazov ocenení Mastercard Obchodník roka 2016

Absolútny víťaz

Martinus

Mastercard Obchodník s potravinami 2016

Lidl Slovenská republika

Mastercard Obchodník s drogériou a parfumériou 2016

dm drogerie markt

Mastercard Obchodník s odevmi a obuvou 2016

DEICHMANN

Mastercard Obchodník so športovými odevmi a potrebami 2016

SPORTISIMO

Mastercard Obchodník s elektronikou 2016

NAY

Mastercard Obchodník s knihami 2016

Martinus

Mastercard Obchodník pre dom, záhradu a chovateľov 2016

Merkury Market

Mastercard Obchodník s nábytkom a bytovými doplnkami 2016

IKEA

Mastercard Internetový obchodník 2016

alza.sk

Mastercard Cena verejnosti

Lidl Slovenská republika

 


 

Prehľad výsledkov hlasovania v kategórii Mastercard Cena verejnosti 2016

Zdroj: www.obchodnik-roka.sk

 

V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte, prosím:

Ogilvy Public Relations:

Lucie Pavlů, tel. +420 602 302 502, e-mail: lucie.pavlu@ogilvy.com

Milan Kříž, tel. +420 602 266 316, e-mail: milan.kriz@ogilvy.com